Universiada

Gala końcowa konkursu UNIVERSIADA

Wydarzenie jest otwarte dla wszystkich

Serdecznie zapraszamy na galę końcową, na której zespoły młodych naukowców z klas 5-8 dolnośląskich szkół podstawowych zaprezentują swoje projekty naukowe, konkurując o zwycięstwo i atrakcyjne nagrody. Będzie to również okazja do rozmowy z prezentującymi swoje osiągnięcia uczniami oraz oceniającymi ich naukowcami.

Data: 10 czerwca 2022
Czas: 13:00 – 16:00
Miejsce:  Instytut Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Wojciecha Cybulskiego 38, Wrocław

Spotkajmy sie wszyscy na gali!

 


 

Mamy przyjemność zaprosić Państwa Szkołę do udziału w I edycji nowatorskiego konkursu naukowego dla dzieci i młodzieży UNIVERSIADA!

UNIVERSIADA dla młodych naukowców!

Proponujemy uczniom udział w wyjątkowym wydarzeniu, jakim będzie konkurs UNVERSIADA, w którym zespoły młodych naukowców, pod okiem swoich dorosłych opiekunów grup, zmierzą się ze sobą realizując projekty naukowe.

Chcemy pokazać uczniom starszych klas szkół podstawowych, że nauka jest fascynująca i zachęcić ich do studiowania kierunków ścisłych.

Korzyścią dla wszystkich dzieci biorących udział w projekcie będzie rozwój twórczego myślenia, zdobycie wiedzy z wielu obszarów, umiejętność planowania i prowadzenia badań oraz analizy wyników, a także trening współpracy zespołowej, organizacji i zarządzania czasem. Zwycięskie zespoły otrzymają dodatkowo atrakcyjne nagrody.

Zespoły będą rejestrować swój udział na stronie internetowej konkursu oraz przesyłać plany swoich projektów do 28 lutego 2022r.

Zespoły zakwalifikowane do dalszego etapu, na podstawie oceny planów projektów, przygotują i przeprowadzą swoje badania naukowe. Ich rezultaty przedstawią podczas Gali Finałowej w czerwcu 2022r.

Profesjonalni sędziowie, w rolę których wcielą się profesorowie Uniwersytetu Wrocławskiego, wybiorą zwycięzców.

W tym roku tematem przewodnim jest CHEMIA, oznacza to, że każdy projekt badawczy, biorący udział w konkursie, musi w jakiś sposób nawiązywać do tej dziedziny.

Plan wydarzeń

Etap 1

28 lutego 2022

Termin rejestracji i składania planów projektów

Etap 2

maj 2022 *

Termin składania prezentacji projektowych

Etap 3

czerwiec 2022 *

Finał Uniwersjada, Gala Finałowa

* dokładne daty zostaną ogłoszone w późniejszym terminie


To będzie wyjątkowe wydarzenie w świecie nauki i edukacji we Wrocławiu!

Dołącz do nas i stań się jego częścią.

Zapraszamy!

Plakat projektu do pobrania.

PPG

Zapraszamy do kontaktu universiada@omniveda.com

cancel
helpline kroužky

W czym możemy pomóc?

Nie udało się przesłać formularza zgłoszeniowego? W razie jakichkolwiek problemów czy wątpliwości bardzo prosimy o kontakt.:

Email: plinfo@omniveda.com