Universiada

10 czerwca 2022 odbyła się

Gala końcowa konkursu UNIVERSIADA -

Zespoły młodych naukowców z klas 5-8 dolnośląskich szkół podstawowych zaprezentowali swoje projekty naukowe, konkurując o zwycięstwo i atrakcyjne nagrody. Była to to również okazja do rozmowy z prezentującymi swoje osiągnięcia uczniami oraz oceniającymi ich naukowcami z Uniwersytetu Wrocławskiego oraz przedstawicielami sponsora, firmy PPG. Dodatkowo uczestnicy gali mieli okazję zwiedzić Muzeum Geologiczne i wziąć udział w grze „Ciasteczkowa kopalnia”

Pierwsze miejsce azjęła drużyna ArCa5, która pracowała nad sferyzacją żywności do użytku na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej. Na drugim miejscu uplasowała się drużyna Bąbelki, która pracowała nad recepturą na jadalne mydło, a trzecie miejsce zajęła drużyna PolySpace, zajmująca się problemem chemicznego kodowania danych.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku konkurs będzie na równie wysokim poziomie a rywalizacja wzbudzi jeszcze więcej pozytywnych emocji i pasji w dążeniu do odkryć naukowych. Zapraszamy do śledzenia naszej strony, gdzie podamy informacje o kolejnej edycji konkursu!

 

 


 

Mamy przyjemność zaprosić Państwa Szkołę do udziału w I edycji nowatorskiego konkursu naukowego dla dzieci i młodzieży UNIVERSIADA!

UNIVERSIADA dla młodych naukowców!

Proponujemy uczniom udział w wyjątkowym wydarzeniu, jakim będzie konkurs UNVERSIADA, w którym zespoły młodych naukowców, pod okiem swoich dorosłych opiekunów grup, zmierzą się ze sobą realizując projekty naukowe.

Chcemy pokazać uczniom starszych klas szkół podstawowych, że nauka jest fascynująca i zachęcić ich do studiowania kierunków ścisłych.

Korzyścią dla wszystkich dzieci biorących udział w projekcie będzie rozwój twórczego myślenia, zdobycie wiedzy z wielu obszarów, umiejętność planowania i prowadzenia badań oraz analizy wyników, a także trening współpracy zespołowej, organizacji i zarządzania czasem. Zwycięskie zespoły otrzymają dodatkowo atrakcyjne nagrody.

Zespoły będą rejestrować swój udział na stronie internetowej konkursu oraz przesyłać plany swoich projektów do 28 lutego 2022r.

Zespoły zakwalifikowane do dalszego etapu, na podstawie oceny planów projektów, przygotują i przeprowadzą swoje badania naukowe. Ich rezultaty przedstawią podczas Gali Finałowej w czerwcu 2022r.

Profesjonalni sędziowie, w rolę których wcielą się profesorowie Uniwersytetu Wrocławskiego, wybiorą zwycięzców.

W tym roku tematem przewodnim jest CHEMIA, oznacza to, że każdy projekt badawczy, biorący udział w konkursie, musi w jakiś sposób nawiązywać do tej dziedziny.

Plan wydarzeń

Etap 1

28 lutego 2022

Termin rejestracji i składania planów projektów

Etap 2

maj 2022 *

Termin składania prezentacji projektowych

Etap 3

czerwiec 2022 *

Finał Uniwersjada, Gala Finałowa

* dokładne daty zostaną ogłoszone w późniejszym terminie


To będzie wyjątkowe wydarzenie w świecie nauki i edukacji we Wrocławiu!

Dołącz do nas i stań się jego częścią.

Zapraszamy!

Plakat projektu do pobrania.

PPG

cancel
helpline kroužky

W czym możemy pomóc?

Nie udało się przesłać formularza zgłoszeniowego? W razie jakichkolwiek problemów czy wątpliwości bardzo prosimy o kontakt.:

Email: plinfo@omniveda.com